ترانه -آواز سوریه مجروح تلویزیون حمله هوایی

ترانه -آواز: سوریه مجروح تلویزیون حمله هوایی ابوبکر البغدادی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار گوناگون حقایق جالب راجع به دلفین‌ها

دلفین ها واقعا دوست داشتنی هستند، ولی آن ها فقط موجودات جالب دریا نیستند. در اینجا با حقایقی راجع به آن ها آشنا می شوید که باعث می شود آن ها را زیاد دوست بدار

حقایق جالب راجع به دلفین‌ها

حقایق جالب راجع به دلفین ها

عبارات مهم : دلفین

دلفین ها واقعا دوست داشتنی هستند، ولی آن ها فقط موجودات جالب دریا نیستند. در اینجا با حقایقی راجع به آن ها آشنا می شوید که باعث می شود آن ها را زیاد دوست بدارید.

۱ – تقریبا ۴۰ گونه دلفین در آب های سراسر دنیا زندگی می کنند. زیاد آن ها در مناطق کم عمق اقیانوس های گرم و معتدل زندگی می کنند و ۵ گونه هم در رودخانه ها زندگی می کنند.

۲ – دلفین ها گوشتخوار هستند. ماهی، هشت پا و سخت پوستان غذای آن ها هستند. یک دلفین ۱۲۰ کیلوگرمی حدود ۱۵ کیلوگرم ماهی در روز می خورد.

۳ – دلفین ها بازیگوش و بسیار باهوش هستند. آن ها به اندازه میمون ها با هوش هستند و تکامل مغز بزرگ آن ها بسیار شبیه به انسان است.

حقایق جالب راجع به دلفین‌ها

۴ – دلفین ها بخشی از خانواده نهنگ ها هستند که مشمول بر نهنگ های قاتل و خلبان می شود. نهنگ های قاتل در واقع دلفین هستند.

۵ – دلفین ها بسیار اجتماعی هستند و به صورت گروهی شکار و حتی با هم بازی می کنند. گروه های بزرگ دلفین ها می تواند هزار عضو یا زیاد داشته باشد.

۶ – بسته به گونه، بارداری آن ها ۹ تا ۱۷ ماه طول می کشد. بعد از وضع حمل دلفین ها مادران شگفت انگیزی هستند. آن ها فرزند هایشان را نوازش می کنند.

۷ – یک فرزند دلفین تا دو سال نیاز به مواظبت دارد. آن ها از سه تا هشت سالگی همه جا همراه مادرشان هستند.

۸ – دلفین ها هم در آب و هم خارج آن بینایی دقیقی دارند. آن ها فرکانس های ۱۰ برابر بالاتر از محدوده شنوایی انسان را می شنوند. حس لامسه آن ها به خوبی تکامل یافته، ولی حس بویایی ندارند.

۹ – دلفین ها دشمن های طبیعی کمی دارند. انسان ها ترساندن مهم آن ها هستند. آلودگی، ماهیگیری و شکار آینده نامعلومی را جهت آن ها رقم می زند.

۱۰ – از آنجا که دلفین ها پستاندار هستند جهت نفس کشیدن به سطح آب می آیند و علی رغم پستاندارهای زمینی جهت خوردن و نفس کشیدن از دهانشان استفاده نمی کنند و سوراخ های مجزا دارند. این باعث می شود هنگام شکار آب وارد ریه های آن ها نشود و خطر غرق شدن کم کردن یابد.

دلفین ها واقعا دوست داشتنی هستند، ولی آن ها فقط موجودات جالب دریا نیستند. در اینجا با حقایقی راجع به آن ها آشنا می شوید که باعث می شود آن ها را زیاد دوست بدار

برترین ها

واژه های کلیدی: دلفین | زندگی | فرزند | دلفین ها | نفس کشیدن | اخبار گوناگون

حقایق جالب راجع به دلفین‌ها

حقایق جالب راجع به دلفین‌ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs